wtorek, 10 listopada 2015

Rozumna chuliganka Logika!

Jeśli logika jest nauką o poprawnym rozumowaniu to wszystkie koty są czarne, a ja jestem kotem, zatem i ja jestem czarna. Prawda to czy fałsz, ten sylogizm?



Logika to taka niepozorna chuliganka. Logiczność jej rozumowania pozwala ze zdań fałszywych wyciągać poprawne logicznie wnioski.

Sylogizm Natashy:

Sylogizm Karolinki:


Logiki łobuzerstwa nie znajdziemy w zdaniach z doświadczenia,tych o "Śniegu będącym białym", ale odnajdziemy je w tautologiach, takich jak: "1+1=2".

Zdanie Natashy, o którego prawdziwości decyduje doświadczenie i jej tautologia:


Zdanie z doświadczenia i zdanie z oczywistości Kazi, ach i jej, Kazi, sylogizmy:


I na dobitkę Miłosza zdanie z doświadczenia:



Ach! I Logiki wybryki z prawami myślenia! Przecież nie mają one nic wspólnego z tym, jak ludzie myślą. Gałganicy Logice chodzi jedynie o poprawne ludzi rozumowanie! W zgodzie z Identycznością: "Kot jest kotem", Niesprzecznością: " Nie jest tak, że kot jest kotem i zarazem nie jest kotem", Wyłączonym środkiem: "Kot jest kotem albo nie jest kotem".

Zasada identyczności i zasada niesprzeczności Miłosza ręką narysowana:


I ręką Karolinki:


Jak i ręką Jeremiego:


Identyczność, niesprzeczność i wyłączony środek Natashy:


Zasady identyczności, niesprzeczności oraz wyłączonego środka Kazi. A także zdania bez sensu, jak to nad wyraz rozumnie Kazia ujęła " zdania no sens", same nonsensy:



Od zasad hultajka przechodzi płynnie do nonsensu i absurdu. Pierwszy obecny w wypowiedzi pozbawia ją znaczenia, jak "Kot albo być". Drugi sprawia, że wypowiedź jest niemożliwa do utrzymania, jak " Karol przepołowił gruszkę na trzy części".

Nonsens Natashy:



Psotnica ta Logika, prawda to czy może fałsz?



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz